Stan David Ligoń

sowa magazyn europejski

Zmarła Emilia Bojda z d. Brudny (90), ofiara żydokomunistów na Podbeskidziu

Roman Bojda udostępnił status użytkownika Ku Pamięci ofiar komunistycznych bestii-Anny Krużołek i jej rodziny Brudnych.
 Martyrologium Emilii Bojda z d. Brudny – ofiary zbrodni komunistycznej, robotnika przymusowego podczas wojny.W Wielką Sobotę dnia 30.03.2013 przeżywszy 90 lat zmarła bohaterka tragicznie doświadczona przez los.
A. Krużołek

Anna Krużołek – w procesie postawiono jej zarzut ukrywania członków NOW

Urodzona 25 września 1922 dzieciństwo i młodość spędziła w Skoczowie na Dolnym Borze
(…).
Jej dom rodzinny na Dolnym Borze jest miejscem schronienia i pomocy Żołnierzy Niezłomnych. Tu są opatrywani, karmieni. Sama Emilia kilkakrotnie nosi do pobliskiego lasu na umówione miejsce żywność i inne potrzebne rzeczy.
10/11 stycznia 1946 r. w jej domu znajduje schronienie dwóch żołnierzy oddziału NOW. W wyniku donosu UB, MO, i inne organizują obławę. Broniący się żołnierze uśmiercili 4 funkcjonariuszy UB (są to największe straty jakie UB poniosło w powiecie cieszyńskim).
Niestety największe straty ponieśli domownicy jako że, matkę (macochę oraz kuzynkę ) zastrzelono na miejscu. Spalono cały dom wraz z gospodarstwem, resztę konfiskując. Reszta zostaje aresztowana i przetransportowana do cieszyńskiego więzienia gdzie jest poddana licznym przesłuchaniom, bita i upokarzana. Prokuratorzy wojskowi chcąc uczynić Emilię winną oskarżają ją o współżycie seksualne (24 lata) z żołnierzami podziemia. Zostaje skierowana na badanie ginekologiczne do cieszyńskiego szpitala gdzie lekarz ginekolog stweirdził dziewictwo. Bo w innym przypadku najprawdopodobniej została by rostrzelana jak jej siostra w Sylwestra po makabrycznej zabawie jak podaje IPN, prowadzona na egzekucję ma odwagę krzyczeć że „ginie za Polskę wolną i niepodległą”. Ojciec Jan osądzony dostaje 3 lata więzienia pozbawiony wszelkich praw honorowych i publicznych. Po wyjściu z więzienia wracają na pogorzelisko bez dachu nad głową, bez wsparcia od państwa, gminy i kościoła przystępują w wielkim trudzie do odbudowy ojcowizny. Oto los ludzi którzy na ołtarzu ojczyny złożyli wszystko. Przepracowywując 43 lata w fabrykach w mozole odbudowywała ojcowiznę. Resztę dokończył jej najstarszy syn.

20 kwietnia, 2013 - Posted by | Bez kategorii, Narodowcy, PRL, sowa, syjonizm, ubowcy, wojna | ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: