Stan David Ligoń

sowa magazyn europejski

Złodziej to jeszcze nie bandyta, a radny Wantuch jeszcze nie Orwell, chociaż Paranoja

 • Lukasz Wantuch Ślepa Kamera- wyniki głosowania z 3.07.2012Szanowni Państwo. 3 lipca odbyła się Sesja Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony dotycząca budżetu na rok 2013. Projekt budżetu przygotowuje Zarząd Dzielnicy. Po długich i ciężkich negocjacjach udało mi się przekonać Zarząd do wprowadzeniu punktu nr 3, czyli budowę za 100 tysięcy złotych systemu Ślepa Kamera na terenie osiedla Wiśniowa! Projekt budżetu Zarządu wymaga jeszcze zatwierdzenia przez większość Radnych, czyli 11 osób. Niestety, na Sesji jedna z Radnych zgłosiła projekt poprawki anulującej to zadanie i przeznaczenie 100 000 zł na ogródki jordanowskie, czyli place zabaw. Poprawka to została zaakceptowana przez Radnych (12 głosów do 9) i projekt budowy monitoringu Ślepa Kamera upadł.Jak Radni argumentowali odrzucenie monitoringu? Główny powód wg nich to ten, że osiedle Wiśniowa jest osiedlem bezpiecznym. Uznali również, że pomysł kamer nie ma poparcia wśród mieszkańców i zamiast tego zaproponowali zorganizowanie spotkania i rozmów na temat bezpieczeństwa. Moje argumenty, że ponad 1000 osób w zeszłorocznym referendum poparło ideę Ślepej Kamery, zostały odrzucone. Radni uznali również, że monitoring nie ma wpływu na liczbę popełnianych przestępstw, co nie jest prawdą, gdyż wg oficjalnych danych Straży Miejskiej monitoring zmniejsza liczbę przestępstw o 80%!. Proszę zerknąć na punkt 2, czyli 231 tysięcy złotych na budowę boiska w rejonie ulicy Powstańców. Razem ze 100 000 złotych ze Ślepej Kamery daje to 331 tysięcy na boiska i palce zabaw! A przecież każdy z nas widzi codziennie, jak szybko te tereny są dewastowane przez wandali. Uważam, że proporcje powinny być odwrotne- jak najwięcej środków powinno iść na bezpieczeństwo.

  Będę starał się o przywrócenie pieniędzy na Ślepą Kamerę na następnej sierpniowej Sesji. Chciałbym stworzyć system obejmujące ulice :Wiśniowa, Żytnia, Sadowa, Fertnera, Prądzyńskiego, Wileńska, Celarowska, Zaułek Wileński, Wileńska i część 29 Listopada. Stopniowo byłby rozszerzany o kolejne ulicy- Klemensiewicza, Dobrego Pasterza, Gdańska, Nadrzeczna i inne… Pieniądze są, potrzebna jest jeszcze wola. Szkoda, że zamiast systemu, który nam wszystkim zapewniłby bezpieczeństwo, Radni postanowili ufundować kolejny ogródek.

  W zeszłym roku w zorganizowanym przez mnie referendum wzięło udział 1206 osób. Czuję się zobowiązany wobec nich wszystkich. Te osoby zaufały mi i czuję ogromny ciężar odpowiedzialności. Przez ostatni rok prowadziłem wiele rozmów na temat Ślepej Kamery z Radnymi Miasta Krakowa, Posłami i dwoma Ministrami z rządu premiera Tuska. Najtrudniejszy jest zawsze początek. Do wprowadzenia Ślepej Kamery potrzebne są dwie rzeczy- determinacja i czekanie na odpowiednią okazję.

  Czasami rzeczy nierealne są możliwe. Rok temu wybudowałem chodnik koło ulicy Celarowskiej (Via Rąpalski). Dokonałem prowokacji, żeby pokazać absurd prawny: że żeby wybudować chodnik trzeba przejść taką samą drogę prawną jakbym chciał wybudować 10 piętrowy blok. Po roku starań i wielu niepowodzeniach udało mi się doprowadzić rzecz do sukcesu i zalegalizować chodnik, co na początku wydawało się całkowicie nierealne. Mam nadzieję, że tak samo będzie z Ślepą Kamerą.

  Łukasz Wantuch, Radny III Dzielnicy

  wantuch@wp.pl, www.SlepaKamera.pl

  P.S Od dłuższego czasu w budynku Celarowska 18 złodziej wycina w piwnicy instalację elektryczną i sprzedaje miedź na złom. Już trzykrotnie administracja wymieniała kable. Dzisiaj dowiedziałem się, że w jednym z bloków na ulicy Stanisława z Skalbmierza prawdopodobnie ten sam złodziej wyciął kable nie tylko w piwnicy, ale również idące do mieszkań. Dokonał przez to zwarcia i wielu mieszkaniach spaliły się lodówki, telewizory, laptopy… Policja próbuje złapać bandytę. Gdyby istniała w tych miejscach Ślepa Kamera, ujęcie sprawcy byłoby banalnie łatwe- ustalamy czas zaniku prądu a następnie porównujemy zdjęcia osób WCHODZĄCYCH i WYCHODZĄCYCH z bloku.

11 lipca, 2012 - Posted by | Bez kategorii, Blogroll, kryzys, Najwyższa Izba Kontroli, PRL, sowa, syjonizm, ubowcy, wojna | , , , , , , , , ,

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: