Stan David Ligoń

sowa magazyn europejski

Wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec Jerzego Buzka

Jerzy Buzek: Reżim Łukaszenki nie przetrwa długo

2011-03-22 18:33:01, aktualizacja: 2011-03-22 18:36:34

Reżim w Mińsku chwyta się ostatnich sposobów, by zachować władzę, ale to długo nie potrwa – powiedział we wtorek przewodniczący PE Jerzy Buzek w reakcji na ogłoszenie przez Białoruś listy osób objętych zakazem wizowym, na której znalazł się m.in. on.

„Nie jestem zdziwiony tym, że objęto mnie zakazem wjazdu na Białoruś. Miałem zamiar pojechać i rozmawiać z opozycją demokratyczną (…) przedstawicielami mniejszości, tymi, którzy uprawiają niezależne dziennikarstwo. Teraz nie będzie mi to dane – spodziewałem się takiej sytuacji. To tylko dowodzi jednej sprawy – że reżim Łukaszenki chwyta się ostatnich sposobów, żeby jakoś zachować swoją przewagę i możliwość rządzenia krajem i ja myślę, że to długo nie potrwa” – powiedział Buzek polskim dziennikarzom.

Nawiązał do sytuacji po prodemokratycznych rewoltach w Tunezji i Egipcie, skąd właśnie powrócił. „W Afryce Północnej zaszły ogromne zmiany” – powiedział, podkreślając, że po masowych protestach, które doprowadziły do obalenia dotychczasowych reżimów w Tunisie i Kairze mamy do czynienia z „niezależnymi ruchami, które nigdy nie wygasną”.

„Oni zaczynają od zera. Nasza sytuacja 22 lata temu była lepsza niż ich sytuacja dzisiaj(…).

Stefan Kosiewski: żydzi z KOR-u i 82 agentów SB na I. Krajowym Zjeździe Solidarności w 1981 r.

sowa (») | today at 15:16 | read: 3× | comments: 0

frankfurt/konsulat/buzek-jerzy.jpg

Stefan Kosiewski i Jerzy Buzek. …Czy profesor Jerzy Buzek, któremu powierzono w pewnym momencie prowadzenie obrad, nie postawił sobie nigdy w życiu pytania o zródło zamętu, który spowodował przekazanie mu steru Zjazdu? Strach przed spojrzeniem w oczy prawdzie zdeterminowal wielomówność Borusewicza, splątanie mowy Wujca i krasomówcze wysiłki Andrzejów: Gwiazdy oraz Friszke. Podtrzymywanie mitów o bohaterskich członkach i współpracownikach KOR-u oraz niezłomnych przywódcach Solidarności służy skutecznie budowaniu legend osób zajmujacych w Polsce publiczne stanowiska, posiadających moc i wpływy, mogących decydować o obsadzie foteli prezesów i dyrektorów telewizji, o dostępie do publicznej kasy…   read on

Download this episode (13 min)
26.03.2007 TVP Program: Misja specjalna, Agenci na zjeździe Solidarności

IPN ujawnił, że Służba Bezpieczeństwa miała 82 (slownie: osiemdziesięciu dwóch tajnych współpracowników) posród około ośmiuset delegatów obradujących na I Krajowym Zjeździe Solidarności w hali gdańskiej Olivii.

Odnowiona Telewizja Polska (nie przez Urbana, lecz Urbańskiego) zaprosiła w związku z tym do studia programu Misja Specjalna 4 (słownie: czterech) byłych działaczy Solidarności: Bogdana Borusewicza, Andrzeja Gwiazdę, Henryka Wujca (tych trzech z KOR-u) oraz Ryszarda Bugaja (z Unii Pracy). Do studia zaproszony został także Andrzej Friszke (rocznik1956), który na Zjeździe obecny był jako dziennikarz (…).

http://sowa.salon24.pl/9610,index.html (zapis zlikwidowany przez żyda Igora Janke razem z całym blogiem)

23 marca, 2011 - Posted by | sowa

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: