Stan David Ligoń

sowa magazyn europejski

Kaczyński niszczy Krauze*go

Kaczyński i Ziobro zadbają, żeby postkomunistyczny kapitalizm z Polski (Yukos-Bis) nie powiercił za długo w złożach, które zakupił sobie w Kazachstanie i w Rosji, bo nie może mieć żyd rosyjski i światowy konkurenta z Polski, dopóki w Polsce jest Prawo i Sprawiedliwość u władzy.

Trwa próba narzucenia Polsce wschodnich standardów wschodnich – tak Cezary Grabarczyk (PO) określił operację premiera …

https://i0.wp.com/safari.blox.pl/resource/krauze_ropa.jpg

…Kaczyński nie przyjaźni się, ale zna pana Krauzego, mimo że zna, kiedy pojawiło się, iż pan Krauze wszedł w konflikt z prawem, prokuratura stanowczo po raz pierwszy postawiła mu zarzuty – mówił Ziobro.
https://i1.wp.com/safari.blox.pl/resource/ad__vacat_400x400.jpg
– Skoro zarzuty są stawiane, to znaczy, że jest poważny materiał dowodowy, wskazujący na to, że doszło do przestępstwa. – Nigdy wcześniej żaden z miliarderów nie stanął pod zarzutami, teraz prokuratura ma odwagę stawiać te zarzuty najbardziej wpływowym ludziom w Polsce – zaznaczył Ziobro.

2006-12-02 Polski miliarder wierci ropę Spółka Petrolinvest, należąca do Ryszarda Krauzego, kupiła udziały w czterech złożach naftowych w Kazachstanie i trzech w Rosji. Jeden z najbogatszych Polaków powiedział, że łącznie jego firma kupiła około 50 procent udziałów w złożach, których zasoby szacowane są na dwa miliardy baryłek. Taka ilość surowca zaspokoiłaby zapotrzebowanie Polski na paliwo na sto lat.

Inwestycja pochłonie co najmniej 800 milionów dolarów. Jeszcze nigdy polska prywatna firma nie zainwestowała takich pieniędzy za granicą. Pierwszych 250 milionów ma być wydanych w przyszłym roku, głównie na dokładne zbadanie złóż. Pierwsze odwierty mają ruszyć już w kwietniu. Kolejne pieniądze ma pochłonąć zbudowanie infrastruktury pozwalającej na uruchomienie wydobycia, które ma nastąpić już pod koniec 2007 roku. http://tinyurl.com/34tyoy

Reklamy

Wrzesień 19, 2007 - Posted by | Blogroll, sowa

Brak komentarzy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: